سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز دوشنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۳ ۱۶:۳۲
 

واحدهای بیمارستان

  در حال حاضر در بیمارستان امام خمینی (ره) خدمات سلامت در واحد های ذیل به مراجعین ارائه میگردد:
 
    خدمات پاراکلینیک:
 
 آزمایشگاه
رییس آزمایشگاه                                                           دکتر میترامسرور پور
سوپر وایزر آزمایشگاه                                                             آقای دریازاده    
سرپرست آزمایشگاه اورژانس  و طب انتقال خون                         مهرنازحبیبی         
سرپرست آزمایشگاه طب صنعتی                                             ......      
 
آزمایشگاه مرکزی در طبقه همکف با مساحت 900 متر مربع ، کنار بخش اطفال و آزمایشگاه اورژانس در جوار بخش اورژانس در راهروی اتاق عمل جنرال در کنار اتاق سوپروایزر واقع گردیده و آزمایشگاه طب صنعتی در درمانگاه صنعتی مستقر است .
در ازمایشگاه مرکزی خدمات پاراکلینیکی از قبیل :آزمایشات بیوشیمی ،هماتولوژی،بخش تجزیه ادرار و انگل شناسی ،میکروب شناسی و پاتولوژی و تست آنزیمهای قلبی و تروپونین و βHCG در شیفت صبح انجام می گیرد 
در آزمایشگاه اورژانس خدماتی چون آزمایشات بیوشیمی ،هماتولوژی و گروه خون و تستهای انعقادی .کومبس آمیلاز ،لیپاز ،بیلیروبین و آزمایش بارداری (ادراری)وبررسی مایعات بدن مانند :  , CSFمایع پلور در سه نوبت کاری انجام می شود .
آزمایشگاه صنعتی نیزخدمات مربوط به آزمایشات کارکنان پالایشگاه را ارائه میدهد.

 

رادیولوژی
کارشناس مسئول رادیولوژی              غلامرضا حیدری (کارشناس رادیولوژی)
مسئول فنی                                  دکتر دانیاری 

 

بخش رادیولوژی شامل رادیولوژی مرکزی و اورژانس میباشد،رادیولوژی مرکزی جنب آزمایشگاه و رادیولوژی اورژانس در بخش اورژانس میباشد.( مساحت رادیولوژی مرکزی:700 متر مربع)در رادیولوژی مرکزی خدمات پاراکلینیکی از قبیل رادیوگرافی های ساده و تخصصی و سونوگرافی وسونوگرافی داپلر انجام می گیرد.
در رادیولوژی اورژانس :رادیوگرافی های اورژانس همچنین گرافی های بیماران بستری در بخش ها و درمانگاه مرکزی انجام میشود .
 
دندانپزشکی
ریاست دندانپزشکی       دکتر کوچکیانی

 

این واحد در کلیه ایام هفته به جز (پنجشنبه و جمعه) خدمات خود را در زمینه جرم گیری ،پر نمودن دندان ،عصب کشی و ایمپلنت به جمعیت تحت پوشش خود ارائه می نماید .
این واحد  در محوطه پشت بیمارستان جنب ساختمان بهداشت خانواده ودر دو طبقه و با مساحت 520 متر مربع واقع گردیده است .
 
 
توانبخشی 
کارشناس مسئول        روح اله انصاری(کارشناس فیزیوتراپی)  

 

این واحد از 3 بخش :فیزیوتراپی ، گفتار درمانی و شنوایی سنجی تشکیل گردیده و خدمات خود را به جمعیت طبی صنعت نفت در ایام هفته ( به جز پنجشنبه و جمعه ) ارائه می نماید .
واحد توانبخشی در طبقه همکف ،روبروی واحد دندانپزشکی با مساحت 650 متر مربع واقع گردیده است. 
 
کلینیک قلب
در کلینیک قلب واقع در پلی کلینیکهای تخصصی خدماتی چون انجام تست ورزش ،اکو کاردیوگرافی و هولتر مانیتورینگ توسط متخصصین قلب طبق برنامه زمانبندی شده انجام میگردد.   
 
کلینیک EEG ،  EMG و اسپیرومتری   
 در پلی کلینیک تخصصی طبق برنامه مدون یک روز در هفته خدمات EEG و EMG  ارائه می گردد .  
                                                                                                          
پلی کلینیک های تخصصی
کلینیکهای تخصصی در قسمت پشتی بیمارستان با مساحت 2000 متر مربع  واقع گردیده و طبق برنامه زمانبندی در زمینه داخلی ،پوست ، نورولوژی، اطفال،قلب،بیهوشی ،عفونی،اعصاب و روان ،ENT ،جراحی ،ارولوژی،ارتوپدی به بیماران خدمات کلینیکال ارائه میگردد.
لازم به ذکر است پلی کلینیک تخصصی ماهیانه  یکبار کلینیک فوق تخصصی:  غدد، هماتولوژی و نفرولوژی برگزار و از فوق تخصص های خارج از منطقه جهت ارائه خدمات در این بخش استفاده می شود.
 
بخش های درمانی
 
بخش جراحی زنان و زایمان 
رئیس بخش                                   دکتر شقایق استرکی(متخصص زنان و زایمان)
مامای مسئول بلوک زایمان                        خانم نواصر (کارشناس مامائی)
 
بخش زنان در طبقه فوقانی بیمارستان در کنار بخش داخلی  با مساحت 525 متر مربع واقع گردیده است . بخش دارای 15 تخت فعال میباشد وزایشگاه نیز در درون بخش واقع میباشد. 
خدمات درمانی در زمینه انجام زایمان طبیعی و مراقبتهای قبل و بعد از زایمان طبیعی و سزارین و اعمال جراحی اورژانس و الکتیو (سیستوسل و رکتوسل،هیسترکتومی ،کیست تخمدان و مدیریت سقط های مختلف جنینی و .... )ارائه میگردد
 
بخش داخلی 
رئیس بخش                  دکتر داریوش مکرمیان  (متخصص داخلی)
سر پرستار بخش                    فاطمه دهقانی(کارشناس پرستاری)
 
بخش داخلی در طبقه فوقانی و حد فاصل بخش زنان و جراحی با مساحت 600 متر مربع  واقع گردیده است ،دسترسی از طریق دوراه پله و آسانسور میسر میباشد. دارای 25 تخت فعال ،شامل 3اتاق عمومی با ظرفیت 6 تخت و 3 اتاق خصوصی با ظرفیت 2 بیمار و 1 اتاق خصوصی 1 تخته میباشد. 
بخش داخلی دارای متخصصین داخلی، متخصص نورولوژی ،متخصص قلب و متخصص عفونی و اعصاب و روان است . 
در این بخش به بیماران با مشکلات (داخلی ،تنفسی،گوارشی،قلب و عروق ،اعصاب و روان و عفونی ) خدمات درمانی و مراقبتی ارائه میگردد.
 
بخش جراحی
رئیس بخش                 
سر پرستار بخش                    ناهید عبدالباقی (کارشناس پرستاری)
 
بخش جراحی در طبقه فوقانی در کنار بخش داخلی با مساحت 975 متر مربع  واقع گردیده و دارای 28 تخت فعال میباشد و،و خدمات درمانی و مراقبتی در زمینه ارتوپدی ،نروسرجری در رابطه با لامینکتومی و CD گذاری ،ENT،جراحی عمومی، ارولوژی و چشم پزشکی به بیماران ارائه میدهد.این بخش دارای متخصصین : ارتوپدی،جراح عمومی ،جراح مغز و اعصاب ،متخصص ENT ، چشم پزشکی و ارولوژی است.
 
بخش اطفال 
رئیس بخش                  دکتر آرمین خالق جو (متخصص اطفال)
سرپرستار بخش                     زهرا شبانکاره(کارشناس پرستاری)
 
بخش اطفال با مساحت 600 متر مربع در جوار واحد اسناد و مدارک پزشکی قرار گرفته است ،این بخش دارای 2 سایت (اطفال و نوزادان) است .
اطفال
دارای 17 تخت فعال که شامل 6 اتاق بستری و یک اتاق ایزوله با 7 تخت بزرگسال و 10 تخت کودک است .
نوزادان 
شامل 4 انکوباتور جهت مراقبت از نوزادان در زمینه های sep sis،RDSو..است.همچنین اتاق فتوتراپی جهت مراقبت از نوزادان مبتلا به یرقان نوزادی در این بخش موجود است.این بخش دارای 2 متخصص داخلی اطفال و 1 فوق تخصص نفرولوژی اطفال است.
 
بخش CCU
رئیس بخش               دکتر مریم باقری(متخصص قلب)
سرپرستار                          مریم بنیادی(کارشناس پرستاری)
 
این بخش در طبقه همکف  روبروی اتاق عمل سرپایی با مساحت 300 متر مربع   واقع گردیده و شامل 6 تخت فعال جهت مراقبت از بیماران قلبی در فاز حاد مانند سکته حاد قلبی و آنژین صدری و بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است . 
 
بخش ICU
رئیس بخش          دکتر احمد غلامی  ( متخصص بیهوشی )
سرپرستار بخش          آمنه پوردانگچی ( کارشناس پرستاری )
 
بخش ICU در طبقه همکف  روبروی بخش CCU با مساحت 600 متر مربع واقع گردیده و دارای 5 تخت فعال (4+1 تخت ایزوله )و مراقبتهای ویژه در زمینه بیماریهای داخلی ،نرولوژی،عفونی ،نروسرجری ،بیماران Post CPR ،و جراحی را با تجهیزات و امکانات نوین ارائه میدهد .
 
بخش همودیالیز
رئیس بخش                   دکتر رضایی  (فوق تخصص نفرولوژی) 
سر پرستار بخش                    زهراثامری( کارشناس پرستاری )
 
بخش همودیالیز در طبقه همکف در ضلع شرقی بیمارستان و روبروی درب  حراست ورودی بخشها با مساحت 300 متر مربع  واقع گردیده و دارای 5 تخت فعال و ا تخت ایزوله جهت بیماران همودیالیزی مبتلا به  HBS  Ag  مثبت است .
این بخش کلیه امکانات درمانی و رفاهی را جهت بیماران نیازمند به دیالیز را  فراهم نموده و در طول هفته بجز جمعه بصورت یک نوبت کار فعال و در دو نوبت عصر و شب و روز جمعه انکال همودیالیز جهت ارائه خدمات وجود دارد .
 
 
بخش اورژانس
مسئول فنی اورژانس                   خانم دکتر معصومه جعفری زاده (پزشک عمومی)
سرپرستار اورژانس                                   مرضیه طاهری  (کارشناس پرستاری)
 
بخش اورژانس در ضلع غربی بیمارستان در طبقه همکف با مساحت 1050 متر مربع  واقع گردیده وشامل  13 تخت بزرگسال و 2 کات اطفال میباشد .بخش اورژانس از دو قسمت (واحد تریاژ وبخش بستری اورژانس تشکیل گردیده که در واحد تریاژ پس از سطح بندی بیماران یا در قسمت سرپایی تریاژ که شامل 2 تخت تحت نظر خواهران و 2 تخت تحت نظر برادران قرار گرفته و یا به سایت بستری انتقال داده می شوند .
بخش اورژانس دارای اتاق CPR با قابلیت 2 تخت جهت ارائه خدمات احیاء قلبی ریوی پیشرفته است .در این بخش اتاق مراقبت از بیماران مبتلا به سوختگی و اتاق ایزوله جهت اورژانس عفونی و اتاق اعصاب و روان به منظور مراقبت وخدمات درمانی در موارد اورژانس اعصاب و روان وجود دارد .
اورژانس بیمارستان دارای متخصص طب اورژانس بصورت 24 ساعته و مقیم در بیمارستان است .
 
اتاق عمل 
رئیس بخش                دکتر احمدرضا غلامی  (متخصص بیهوشی)
سرپرستار بخش            سیدعلی پورمحمد (کارشناس پرستاری)
 
اتاق عمل در طبقه همکف با مساحت 800 متر مربع  واقع گردیده و دارای 3 اتاق عمل فعال و یک واحد ریکاوری است . این بخش در پنج روز هفته از شنبه تا چهار شنبه اعمال غیر اورژانس در زمینه چشم پزشکی و جراحی عمومی ،ارتوپدی ،زنان و زایمان ،ارولوژی   ،زنان و ENTونروسرجری انجام و در شیفت عصر و شب و ایام تعطیل  در صورت نیاز به عمل جراحی اورژانسی، توسط پرسنل حاضردر شیفت با همکاری آنکال بیهوشی و اتاق عمل خدمات لازم ارائه می گردد .