سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۴:۳۳
 

اخبار

برگزاری جشن میلاد امام موسی کاظم (ع) در بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان

هجدهم تیر ماه سالجاری همزمان با سالروز میلاد خجسته امام موسی کاظم(ع) مراسمی در نمازخانه بیمارستان نفت آبادان برگزار شد .

به گزارش پاگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان روز یکشنبه 18 تیرماه 1402 مراسمی در نمازخانه بیمارستان بمناسبت میلاد امام موسی کاظم (ع) برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید جابر موسوی که از سخنوران این مراسم بود ، گفت: در ۳۵ سال امامت امام موسی کاظم (ع)‌، ایشان با سلاطینی روبرو بودند که زندگانی و نشر احکام الهی در زمان آنها ، مهمترین جهاد آن امام هم بود.

وی افزود:‌ نکته مهمی که باید در میلاد ائمه اطهار (ع) یادآوری کنیم،‌ یادگیری از زندگانی آنان است، امروز ما در برابر بی اخلاقی موجود در جهان باید بیش از پیش به زندگانی ائمه اطهار (ع) بپردازیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی گفت: یکی از ویژگی‌های زندگانی آن حضرت این بود که شب‌ها به صورت ناشناس در کوچه‌های مدینه به مستمندان کمک می‌کردند، امام خودشان نیازمندان را شناسایی و به دست مبارکشان کمک می‌کردند.

وی اظهار داشت:‌ همچنین روایتی از امام موسی کاظم(ع) است که خاتمه کارهایتان این باشد که چقدر مشکلات مردم را حل کرده‌اید ، اگر مشکل مردم را حل نکنید هیچ عملی از شما قبول نخواهد شد،‌اگر به برادر دینی تان کمک کنید روز قیامت جای شما پیش ماست.

امام موسی کاظم (ع) در ۲۰ ذی الحجه سال ۱۲۸ هجری قمری و در برخی از منابع تاریخی در هفتم ماه صفر سال ۱۲۸ هجری قمری در روستای (اَبواء) (بین مکه و مدینه) در خانه امام جعفر صادق(ع) پیشوای ششم شیعیان و بانو حمیده دیده به جهان گشود. این امام بزرگوار در سن ۲۱ سالگی به امامت رسید و دوران امامت ایشان با سال های آخر خلافت منصور عباسی، هادی و هارون مقارن بود که امامت این امام بزرگوار به بیش از ۳۵ سال به طول انجامید.

امام موسی کاظم (ع) در علم و تواضع، مکارم اخلاق و کثرت صدقات، سخاوت و بخشندگی زبانزد عام و خاص بود به گونه ای که ایشان به صورت ناشناس به نیازمندان کمک می کرد. پیشوای هفتم شیعیان از عابدترین و زاهدترین، فقیه ترین، سخی ترین و کریم ترین مردم زمان خود بود؛ صابر، صالح و امین از مهمترین القاب این حضرت بود، همچنین کاظم از دیگر القاب این امام معصوم بود که به خاطر تسلط بر نفس و فروبردن خشم به آن مشهور بود.
این امام همام با دانش وسیع، نشر فقه جعفری و اخلاق و تفسیر و کلام در گسترش دین اسلام بسیار تلاش کرد و ضمن پاسخگویی به شبهات، در این زمینه شاگردانی را تربیت کرد.
امام موسی کاظم(ع) به خاطر ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری و محبوبیتش در بین مردم در زندان هارون الرشید حبس شد و سرانجام در ۲۵ رجب سال ۱۸۳ هجری قمری در ۵۵ سالگی، به‏ وسیله زهری که در زندان سندی بن شاهک به دستور هارون ‏الرشید به آن حضرت خورانیده شد به شهادت رسید و بارگاه ملکوتی آن حضرت در کاظمین استمراسم میلاد امام موسی کاظم 8
مراسم میلاد امام موسی کاظم 7
مراسم میلاد امام موسی کاظم 6
مراسم میلاد امام موسی کاظم 4
مراسم میلاد امام موسی کاظم 3
مراسم میلاد امام موسی کاظم 1

۱۹ تیر ۱۴۰۲ ۱۳:۵۲
تعداد بازدید : ۱۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید