سال جهش تولید با مشارکت مردم
امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ۱۱:۳۴
 

اخبار

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان خبر داد : کاهش میزان مراجعه به اورژانس تنفسی

دکتر نصراله حسونی بحرینی گفت:تعداد مراجعین در چند روز اخیر به اورژانس تنفسی خوشبختانه روند کاهشی داشته به طوری که در چند روز ابتدای ماه جاری حدود 250 مراجعه کننده داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان، دکتر نصراله حسونی بحرینی رییس این مجموعه با اشاره به کاهش میزان مراجعات به اورژانس تنفسی گفت:تعداد مراجعین در چند روز اخیر خوشبختانه روند کاهشی داشته به طوری که در چند روز ابتدای ماه جاری حدود 250 مراجعه کننده داشتیم.

وی افزود : از ابتدای شروع بیماری کرونا ، اسفند ماه سال گذشته تا تیرماه امسال تعداد 4938 بیمار شرکتی و غیر شرکتی به اورژانس تنفسی این مرکز مراجعه کرده اند،همچنین از تیرماه تا پایان مرداد ماه سال جاری که اوج شیوع و پیک بیماری در منطقه بود به تنهایی 2045 بیمار به اورژانس تنفسی این مرکز مراجعه کرده که برای آنها اقدامات تشخیصی، درمان سرپایی یا بستری انجام شده است.

دکتر بحرینی ادامه داد: در طی این مدت 2 نوزاد مشکوک به کرونا در بخش نوزادان بیمارستان صنعت نفت آبادان بستری شدند که علایم نارسایی تنفسی داشتند اما PCR آنها منفی بود، علت آن هم مادر مبتلا یا خانواده بوده است.

 وی اضافه کرد: در طی این مدت 60درصد ظرفیت تخت های بیمارستان (بخش های داخلی 1 و 2، اورژانس تنفسی و ICU) ،به بیماران کرونایی اختصاص داشته است و البته روند ارائه سایر خدمات در این مرکز نیز با جدیت تمام تداوم دارد.

دکتر بحرینی اظهار داشت :  در 3 ماهه اول امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمع بیماران، حدود 5700 بیمار در پلی کلینیک تخصصی پذیرش شده است،برای اجرای پروتکل های بهداشتی و حفظ محرمانگی و رعایت حقوق بیماران مبتلا به کرونا، یک کلینیک داخلی مختص این بیماران در شیفت بعدازظهر افتتاح شده که به این بیماران، خدمات مورد نیاز ارائه و روند درمان آنان را هدایت می شود.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان تصریح کرد: در این مدت در بخش های زنان و جراحی نیز خدمات مورد نیاز به بیماران شرکتی و همشهریان ارائه شده  که شامل انواع زایمان ها ، عمل های جراحی و انواع تشخیص های داخلی بوده است ،در بخش زنان در 4 ماهه اول امسال 171 بیمار  و در بخش جراحی 510 بیمار بستری و تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند.

وی ضمن قدردانی از تلاش همه کارکنان و اعلام رضایت از عملکرد این مرکز در مواجهه با موج شیوع بیماری کرونا گفت : آمادگی خود را برای مقابله با بیماری تا ریشه کن شدن کامل آن در کشور عزیزمان همپای سایر جان برکفان عرصه بهداشت و سلامت اعلام می کنیم.

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۶۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید